Nápověda - FAQ

 1. Užívání informací z PetSitter.cz

 2. Je zobrazení v katalogu u tarifu PETSITTER zdarma?

 3. Jakým způsobem zobrazím svou nabídku v katalogu?

 4. Platba kreditu v hotovosti

 5. Co je hlavní a vedlejší místo působnosti?

 6. GPS souřadnice

 7. Jak získat vyšší pozici v katalogu?

 8. Jak zvýšit zdarma návštěvnost svého profilu?

 9. Rychlé vyhledávání v katalogu petsiterů

 10. Jak kontaktovat petsittera?

 11. Nenašel jsem vhodného petsittera? Co mám dělat?

Užívání informací z PetSitter.cz

Veškeré uvedené informace v databázi mají pouze informativní charakter. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost či aktuálnost zveřejněných informací. Provozovatel také nenese žádnou odpovědnost za případné škody vzniklé uveřejněním nebo užitím informací z databáze. Server Petsitter není agenturou zaměstnávající petsittery nebo poskytující hotelové služby, je pouze databází s informativním charakterem do které se lze volně zaregistrovat.

Je zobrazení v katalogu u tarifu PETSITTER zdarma?

Ano, zobrazení v katalogu u tarifu PETSITTER je zdarma. Podmíněno je však dostatečným kreditem pro kontaktování. Zpoplatněna je pouze doplňková služba Topování, ale ta je po registraci nastavena jako neaktivní. Navíc veškeré placené služby u tarifu PETSITTER lze aktivovat jen v případě, pokud máte dostatečný kredit. Pokud nemáte, aktivace se neprovede.

Jakým způsobem zobrazím svou nabídku v katalogu?

Po registraci a přihlášení do svého účtu se Vám zobrazí uživatelský panel. V něm je položka Průvodce nastavením, kde je nutné zadat Základní údaje, nastavit Oblast působnosti a Zvíře a opatrování. Velmi žádoucí je vložit profilovou fotografii a vhodné obrázky do fotogalerie. Tlačítko "Uložit" uloží zapsaný text a nastavení, tlačítko "Uložit a pokračovat" vše uloží a zobrazí následující stránku s nastavením. Po registraci je nutné v položce Platba kreditu dobít kredit ve výši 180 Kč bankovním převodem dle zobrazených pokynů. Bez kreditu se nebude v katalogu vaše nabídka zobrazovat.

Platba kreditu v hotovosti

Nemáte bankovní účet nebo jen chcete zaplatit v hotovosti? Vložte zvolenou částku na náš účet i s vaším variabilním symbolem přímo na pokladně některé z poboček Fio banky. Doba připsání kreditu se tak výrazně zkrátí. POZOR! Vklad v bance je zatížen poplatkem 30 Kč.

Co je hlavní a vedlejší místo působnosti?

Hlavní místo působnosti: Představuje oblast ve které může petsitter svou činnost vykonávat po převážnou část v roce. Nejčastěji se jedná o blízké okolí svého bydliště.

Vedlejší místo působnosti: Představuje oblast ve které se petsitter nevyskytuje tak často. Ve většině případů se jedná o studenty nebo pracující vracející se na víkend domů.

GPS souřadnice

Souřadnice je potřeba zadávat ve formátu "50,08387, 14,41108" případně "50,08387N, 14,41108E".

GOOGLE MAPY:

 1. klikněte pravým tlačítkem na Vámi zvolený bod na mapě
 2. vyberete "Co je tady?"
 3. zkopírujete si zobrazené souřadnice

 

MAPY.CZ

 1. napravo nad mapou je "Měření GPS"
 2. dále klikněte na "Měření, GPS a vlastní body"
 3. klikněte do mapy a vytvoří se Vám bod
 4. klikáním na GPS souřadnice se mění formát, hned druhý je ten správný
Jak získat vyšší pozici v katalogu?

Obecně lze říci, že výše placené služby jsou zvýhodněny. Vyšší pozici lze také získat přechodem na vyšší tarif nebo pomocí topování. Další možností je stát se VIP uživatelem.

Topování: Slouží pro získaní vyšší pozice pouze v rámci užívaného tarifu. Tato služba je zpoplatněna.

Vyšší tarif: Uživatelé využívající služeb vyššího tarifu jsou vždy zobrazeni nad uživateli s nižším tarifem. Přechod na vyšší tarif je zdarma.

VIP uživatelé: Za zvláštní přínos pro server PetSitter.cz lze získat ocenění VIP. Toto ocenění může získat kterýkoliv registrovaný uživatel, pokud s námi naváže dlouhodobou spolupráci a přináší viditelný prospěch pro server. Ocenění VIP je bráno jako naše poděkování tomuto uživateli za vynaložené úsilí a proto je zdarma.

Jak zvýšit zdarma návštěvnost svého profilu?

Jednoduše. Odkazujte na svůj profil z jiných webů za pomoci aktivního linku (odkazu). Důrazně se však vyvarujte spamování, to vám může jen uškodit a to určitě nechcete. Upřednostňujte podobně tématicky zaměřené weby, tedy ty, které mají souvislost s chovatelstvím, domácími mazlíčky apod. Můžete odkazovat i z netématických webů, ale upřednostňujte jen ty kvalitní. Pokud jste registrováni na diskusním fóru umožňujícím přidat ke každému vašemu příspěvku podpis, je velmi vhodné vložit právě do podpisu odkaz na váš profil. Pokud přidáváte komentář do návštěvní knihy zadejte, pokud je to umožněno, jako www stránku, adresu na váš profil. Pokud používáte facebook, uveďte odkaz ve svém profilu a podpořte nás kliknutím na tlačítko to se mi líbí.

V případě, že se budete správně řídit těmito radami a vytvoříte dostatečné množství odkazů na váš profil, postupně uvidíte velmi dobré výsledky.

Rychlé vyhledávání v katalogu petsiterů

Na indexové stránce ( http://www.petsitter.cz ) vyberte na pravé straně v položce "Zobrazit na mapě" zvíře a na oranžové mapě ČR klikněte myší na kraj. Zobrazí se Vám nová stránka, kde na panelu vlevo ponechejte zatrhnutou pouze péči kterou hledáte. Můžete také vybírat pouze okresy, kliknutím na mapu kraje vlevo nahoře. Lze vybrat i více okresů současně. Aktivní jsou pouze oranžově označené okresy. V případě že není vybrán žádný okres, zobrazují se nabídky pro celý kraj. Změnit kraj můžete kliknutím na šedou mapu ČR.

Jak kontaktovat petsittera?

Pokud již máte, po vyhledávání v katalogu, vybraného petsittera, klikněte myší na jeho fotografii nebo jméno (přezdívku). Zobrazí se Vám stránka s detailními informacemi. Klikněte myší na oranžové tlačítko "Chci kontaktovat tohoto petsittra" na panelu vlevo. Následně zadejte svůj email, telefon, text zprávy pro petsittera a zadejte kontrolní kód z obrázku. Klikněte na oranžové tlačítko "odeslat". Hotovo. Kopie odeslané zprávy Vám bude doručena na váš email.

Nenašel jsem vhodného petsittera? Co mám dělat?

V případě, že se Vám v katalogu nepodařilo najít vhodného petsittera zkuste následující postup:

 1. Upravte nastavení filtrace pro Vámi vybrané zvíře.
 2. Změňte nastavení zvoleného okresu na okres nacházející se ve Vaší blízkosti.
 3. Využijte služeb některého z hotelů ve Vašem kraji.
 4. Zadejte ZDE svou poptávku